Podijeli

Papa_Ivan_Pavao_Drugi_-_slika_1280x768Na početku mise u 10 sati o. Mihael Mario Tolj, župnik blagoslovio je sliku novog blaženika Ivana Pavla II. i tim činom je izložio na čašćenje. Sliku je naslikao gospodin Eduard Petrić, naš župljanin koji je ujedno i član župnog zbora. 

Crkva nas uči da se čovjek treba klanjati samo Bogu, a čašćenje slika ili kipova predstavlja iskazivanje počasti onima koje taj lik predstavlja. Tako Crkva od prvih stoljeća svoga postojanja dopušta čašćenje slika i kipova Isusa, Bogorodice, anđela i svetaca. Župnik je pozvao župljane da se utječu zagovoru bl. Ivana Pavla II. koji je volio naš narod te je podsjetio na njegov posjet Dubrovniku ali i našoj župi 2003. jer u nazočnosti 70.000 vjernika slavio svetu misu preko puta župne crkve.

 


Molitva za zadobivanje milosti zagovorom sluge Božjeg pape Ivana Pavla II.


Presveto Trojstvo,

zahvaljujemo Ti što si Crkvi darovalo papu Ivana Pavla II.

i dalo da po njemu zasja nježnost Tvoga očinstva,

slava križa Kristova i sjaj Duha ljubavi.

Svojim punim pouzdanjem u Tvoje beskrajno Milosrđe

i u Marijin majčinski zagovor,

on nam je pružio živu sliku Isusa dobroga pastira

i pokazao da je svetost najviši oblik redovitoga kršćanskog života

i put ka postizanju vječnog zajedništva s Tobom.

Daj nam, njegovim zagovorom, po Tvojoj volji,

milost što je molimo,

nadajući se da će on uskoro biti ubrojen među Tvoje svete.

Amen.