Podijeli

mm2U nedjelju, 26. lipnja pod pučkom misom svoju Mladu misu proslavio je fr. Matijas Farkaš. 

Matijas je rođen 27. srpnja 1981. godine u Bugojnu od roditelja Viktora Farkaša i Tilde r. Barbarić, a kršten je u crkvi sv. Ante Padovanskog 5. rujna iste godine. Matijas ima tri sestre i jednog brata. U Matici krštenih stoji zapisano da je krizman 4. srpnja 1999. godine u Bugojnu, da je vječne zavjete položio 7. lipnja 2007. godine u Zagrebu, da je zaređen za đakona 3. kolovoza 2010. godine u Zagrebu, i da je zaređen za svećenika 10. lipnja 2011. godine u Dubrovniku. Fr. Matijas je s roditeljima živio u Bugojnu do 1992. godine kada su izbjegli da bi se vratili u Bugojno 1997. godine. 2001. godine iz Bugojna odlazi u samostan dominikanaca. Ostao je upamćen kao ministrant, a kasnije kao član velikog župnog i Napretkovog zbora.

Tako je župnik fra Vinko Sičaja na početku mladomisničkog slavlja predstavio fr. Matijasa, izrazio radost i zahvalnost što Mladu misu slavi u rodnoj župi te zaželio dobrodošlicu svima, a posebno gostima iz Zagreba i Dubrovnika te dominikancima, sestrama dominikankama i bogoslovima. Poseban pozdrav upućen je rodbini, bratu, sestrama te majci Tildi koja je ispred oltara blagoslovila svoga sina mladomisnika. „Neka se uzraduje nebo i zemlja! Raduje se obitelj Farkaš! Raduje se dominikanska zajednica u Hrvatskoj! Raduje se crkva u Hrvata! Neka se toj radosti pridruži i rodno mjesto sa svojim žiteljima jer još jedan sin ovoga kraja stoji pred narodom i pred Bogom kao posrednik" rekao je župnik. Propovijedao je fra Anto Gavrić, provincijal dominikanaca. U koncelebraciji je bilo 15 svećenika. Bio je ovo pravi odušak za Bugojno. Nakon mise slavlje se nastavilo ispred crkve uz rakiju, mezu i bećarac, a poslije na mladomisničkom domjenku sa 250 uzvanika. Fr. Matijasu čestitamo i želimo svako dobro i plodonosan rad u svećeničkom i redovničkom poslanju.

Slike pogledajte OVDJE


Dim lights