Podijeli

Dim lights

Uspomeno smrti spasa premilog,

živi kruše što si život puka svog:

daj da sveđ' od tebe i moj živi duh,

dokraj žića budi najslađi mu kruh.

Isuse, kog sad mi krije veo taj,

žarku želju, molim, ti mi uslišaj:

daj da otkrito ti lice ugledam

i u slavi tvojoj blažen uživam.

Nije Bog tako šutljiv koliko smo mi gluhi. Bog nam neprestano govori kroz razne svoje poruke, želeći nam dobro. Bog nam neprestano govori jer nas i neprestano traži i očekuje naš odgovor. Ali mi smo tako često gluhi i nepažljivi na njegove pozive. Zatiskujemo uši pamukom lagodnog života i zalijevamo ih voskom materijalističkog nazora. A zaboravljamo da latica cvijeta, let ptice, žubor vode, smiješak djeteta kao i suza patnika može biti, a najčešće i jest, glas kojim nam Gospodin govori.

Bože, sebi na slavu i na spasenje ljudskog roda, htio si da Krist bude veliki i vječni svećenik. Podaj da narod koji je On svojom krvlju tebi stekao, udioništvom na njegovu spomen-činu, zadobije snagu njegova križa i uskrsnuća.