Podijeli

b2Prije nešto više od 2000 godina u noći u kojoj je Isus izdan poljupcem Jude Iškariotskoga dok je sa svojim učenicima bio u Maslinskom vrtu rekao je Petru i drugim apostolima neka mole i bdiju da ne padnu u napast. Nisu izdržali. Svi su pozaspali dok se se on u tjeskobi molio i znojio krvavim znojem.

Isus je bio tužan kada ih je po povratku našao pozaspale. Posebno je bio tužan zbog Šimuna Petra koji mu je samo par sati prije toga rekao da će uvijek biti uz njega. 'Šimune, zašto spavaš?! Nisi mogao ni sat vremena probdjeti?!'...

Malo stado se našlo večeras u župnoj crkvi u 23 sata kako bi probdjelo sat vremena u molitvi, klanjanju, pjesmi i razmatranju. Učinili smo malu žrtvu kako bismo barem djelomično osjetili kako je to bilo 'u ono vrijeme' te se duhom vratili 'u ono vrijeme' prije nešto više od 2000 godina...