Podijeli

klanjanje_Presvetom„U ozračju tragičnog događaja koji nas je proteklih dana zatekao i sve ostavio bez riječi... odlučio sam da se Dan molitve za posvećenje svećenika na poseban način obilježi u našoj biskupiji. Stoga u četvrtak uoči Srca Isusova proglašavam post i nemrs za dubrovačku biskupiju s nakanom za posvećenje svećenika, redovnika i redovnica i svih vjernika te za nova duhovna zvanja...

Upravitelje župa i župnike, rektore crkava i samostanske poglavare obvezujem da u petak 15. lipnja na svetkovinu Presvetog Srca Isusova organiziraju uru klanjanja ili drugu pobožnost Srcu Isusovu, na kojoj će se osobito moliti za posvećenje svećenika, redovnika, redovnica i vjernika laika naše biskupije i za nova duhovna zvanja, te da na kraju tog molitvenog čina izmole za sebe i sve svećenike koji djeluju na području naše biskupije posvetnu molitvu Bezgrješnom Srcu Marijinu.“                                                                        

                                                          mons. Mate Uzinić, dubrovački biskup

 

U skladu s ovom biskupovom odredbom, župa sv. Križa organizira 24-satno klanjanje na rečenu nakanu, počevši od 19 sati u četvrtak, 14. lipnja (nakon mise) pa do 19 sati u petak na samu svetkovinu Srca Isusova. Kako bi aktivno sudjelovali i podržali ovu molitvenu akciju, pozivam Vas da se najkasnije do utorka 12. lipnja prijavite u sakristiji ili na telefon 418-118 koju će te uru preuzeti na sebe i biti pred izloženim Svetootajstvom u crkvi. Potrebno je da za svaku uru klanjanja budu barem 2 prijavljene osobe, a osobito je bitno i to je najveća žrtva da se pokriju ure nakon ponoći do jutra. 24-satno klanjanje završava zajedničkom urom klanjanja u petak 15. lipnja od 18-19 sati uz posvetu Srcu Isusovu i posvetnu molitvu za svećenike Bezgrješnom Srcu Marijinu.

                                                                     fr. Mihael Mario Tolj OP, župnik

RASPORED PRIJAVLJENIH PO SATIMA

Prijavljene_osobe

KLIKNI ZA POVEĆANJE