br. 336/2013

Dubrovnik, 04. prosinca 2013.

Poštovana obitelji u župi sv. Križa u Gružu!

Iduće godine, 26. i 27. travnja održati će se Susret hrvatske katoličke mladeži (SHKM) u našem gradu i biskupiji. Središnje misno slavlje biti će kao i kod papinog posjeta 2003. u našoj župi u luci Gruž. U pripremi ovoga događaja jako je važno da pokažemo zajedništvo i volju primiti mnoštvo mladih koji će doći. Nažalost, zbog praktičnih razloga, nemoguće mi je doći u svaki dom naše župe kako bih porazgovarao o tome sa svakim od Vas. Ovim pismom želim, makar i na ovaj način, doći u svaku obitelj naše župe, te Vas obavijestiti i potaknuti na velikodušnost i spremnost.

Kao vaš župnik, kucam na vaša srca i na vrata vaših domova. Molim Vas (ukoliko to niste već učinili!), da otvorite svoje domove i ugostite mlade koji će nam doći sa svih strana naše domovine i iz drugih krajeva Europe i svijeta gdje žive Hrvati. Kao što su naši mladi već nekoliko godina bili ugošćeni po drugim biskupijama i gradovima od Splita, pa preko Zadra i Šibenika, do Varaždina, Osijeka i Siska, tako je došao red i na nas da iskažemo svoju ljubav i dobrodošlicu mladima koji će doći u naš grad.

Po našim saznanjima u Dubrovnik bi moglo doći oko 35.000 mladih koji žele zajedno pjesmom, molitvom i zajedništvom slaviti Boga. Da bismo mogli smjestiti toliki broj mladih, sa 26. (subota) na 27. travnja (nedjelja) 2014., potrebni ste nam Vi. Mladima bi trebalo pružiti, ako je moguće ležaj, a ako ne, barem prostor na podu, a oni će donijeti vreću za spavanje. Bitno je da se imaju gdje otuširati, da im se pruži večera 26., doručak i ručak 27. travnja. Uz ovaj dopis dostavljamo Vam i Prijavnicu kojom možete prijaviti koliko biste mladih mogli primiti u svoj obiteljski dom. Prijavnicu možete dostaviti u samostan ili predati svećeniku za vrijeme blagoslova obitelji. Osim prijavnicom, prijavu smještaja možete izvršiti i telefonskim pozivom na Samostan sv. Križa broj tel. 418-118 svaki dan od 9-12 i od 16-19 sati ili poslije misa u sakristiji. Molimo Vas da nam prijave dostavite, ili telefonski javite do 6. siječnja 2014. Unaprijed se zahvaljujemo na vašoj spremnosti i suradnji za primanje i smještaj mladih. Uz želju da nam milosno vrijeme Došašća bude na korist kako bismo se pripravili za Božić, od srca Vas pozdravljam i želim svako dobro!

U Gružu, na spomendan sv. Ivana Damaščanskog, crkvenog naučitelja,

Vaš župnik
fr. Mihael Mario Tolj, O.P.