U nedjelju, 14. rujna, na blagdan Uzvišenja sv. Križa, naša župa i samostan slave svetkovinu svoga naslovnika.

SvKriz2014

Svečanu misu u 18 sati u samostanskom klaustru predslavi fra Ljubo Kurtović OFM, župnik župe sv. Ilije u Veljacima. Nakon mise slijedi procesija sa svijećama koja završava u Gruškoj luci blagoslovom barki i brodova, molitvom za pomorce i ribare te molitvom za poginule branitelje.

Tijekom dana mise u župnoj crkvi bit će u 8, 10 i u 11.30 sati, a nakon svake mise bit će čašćenje relikvije sv. Križa. Za proslavu ćemo se pripravljati trodnevnom duhovnom pripravom koja se sastoji od molitve krunice koja počinje svakog dana u 18.30 sati i misnog slavlja s propovijedi u 19 sati.

Prvoga dana trodnevnice u četvrtak, 11. rujna misu će predvoditi don Ivo Zečević SDB, župnik župe sv. Obitelji u Mokošici; drugog dana fra Ljudevit Lasta OFM, župnik Majkova i Slanog, a trećeg dana fra Stanko Dodig OFMCap, upravitelj Biskupijskog svetišta Gospe od milosrđa u Gospinom polju.

Plakat svetkovine možete preuzeti ovdje: Proslava Uzvišenja Svetog Križa 2014