Ocjena: / 3
LošeOdlično 

Podijeli

 U posljednju nedjelju n11u liturgijskoj godini na svetkovinu Krista Kralja, 26. studenoga 2017. pod misom u 11:30 sati, uvedena su nova četiri ministranata u službu poslužitelja oltara. To su: Borna Brčić, Ivan Obrovac, Dominik Vukoja i Daniel Žerovnik.

Nakon propovijedi, primanje novih kandidata u zbor ministranata župe sv. Križa zatražio je Nikola Hrtica, dekan ministranata. Nakon što su obećali da će svojim ponašanjem, pobožnošću i revnim služenjem, biti drugima primjer, te služiti oltaru Gospodnjem, župnik fr. Mihael Mario Tolj blagoslovio je njihova ministrantska odijela. Dok je dječji zbor pjevao pjesmu „Krist na žalu“, stariji ministranti pomogli su novima da odjenu svoje ministrantsko ruho. Potom su zauzeli svoja mjesta u svetištu i prvi put na misi ministrirali. Nakon mise uslijedilo je zajedničko fotografiranje.