Podijeli

Blagdan_Gospe_NuncijateSvetkovina Navještenja Gospodnjega je svečano proslavljena u crkvi Navještenja BDM na Nuncijati. Središnje misno slavlje u 16 sati predslavio je o. Ivo Plenković, učitelj dominikanskih novaka u suslavlju župnika o. Mihaela Maria Tolja i fr. Matijasa Farkaša, đakona. Euharistijsko slavlje je svojim pjevanjem uveličao zbor župe Sv. Križa pod ravnanjem gđe. Marije Brčić.


O. Ivo je u svojoj homiliji istaknuo veličinu otajstva Božjeg utjelovljenja ali je također naglasio važnost Marijine uloge. Kaliko god je ona Majka Isusova imamo je pravo zvati i našom Majkom jer je ona po Božjem planu i izabranju bila uzeta od nas ljudi, rekao je o. Ivo. Zaključujući euharistijsko slavlje istaknuo je važnost prihvaćanja i življenja evanđeoskih riječi u svome životu po Marijinom primjeru. Poželio je da i ovo euharistijsko slavlje bude jedan DA i da taj pristanak bude odluka naviještanja radosne vijesti o Božjem utjelovljenju ali i evanđelja uopće kako u svojim obiteljima tako i svim drugim ljudima.