2011-04-18-naslovna-hum-gruU petak pred Cvjetnicu (15. travnja 2011.) u vremenu od 15 - 20 sati u organizaciji Caritasa Župe sv. Križa i Molitvene zajednice „Dva Srca“ provedena je najavljena humanitarna akcija za Caritas Župe sv. Ante u Kninu.

Akcija je pokrenuta primitkom pisma fra Petra Klarića OFM, župnika i voditelja Kninskog Caritasa, u kojem vapije za pomoć ugroženim kninskim obiteljima, čiji se broj posljednjih mjeseci dobrano povećao. „Spiritus movens“ cijele akcije bila je g-đa Marija Gleđ-Đurović, koja je dogovorila s tvrtkom „DTS transporti d.o.o.“ prijevoz pomoći u Knin. Građani su donosili pomoć na kamion parkiran ispred crkve, a tovarili su je i slagali aktivisti Molitvene zajednice i gruški ministranti. Uz prehrambene, higijenske i kućne potrepštine, odjeću, obuću, donirani su i neki dijelovi namještaja. Sveukupno je prikupljeno 210 paketa humanitarne pomoći i 11.450 kuna koje su danas (18. travnja) uplaćene na žiro-račun kninskog Caritasa. Hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali u ovoj korizmenoj humanitarnoj akciji.