DSC05375_1024x768Skupina ministranata srednjoškolaca: Tonći Prizmić, Zvonimir Boban, Krešimir Ćorak, Josip Tomičić i Marko Pralas (na žalost Paul Mihović nije mogao ići zbog zdravstvenih razloga) otputovala je na trodnevni izlet u četvrtak u večernjim satima avionom u Zagreb u pratnji župnika fr. Mihaela.

Odsjeli su u Dominikanskom samostanu Kraljice sv. krunice na Borongaju. U petak ujutro nakon molitve i doručka bili su u cjelodnevnom razgledavanju Zagreba. Vožnja tramvajem do Glavnog kolodvora, pa pješice preko Zrinjevca do Trga bana Jelačića, zatim na Kaptol do Katedrale i groba bl. Alojzija Stepinca gdje su molili zagovor našeg dragog blaženika. Obišli su franjevačku crkvu na Kaptolu, potom preko Tkalčićeve popeli se na Gornji grad. Na Kamenitim vratima upalili su svijeće i pomolili se pred slikom Majke Božje. Potom je slijedila crkva sv. Katarine, kula Lotrščak i pogled na grad, zatim uzbrdo do crkve sv. Marka sa oslikanim krovom uz koju se nalaze Banski dvori i Hrvatski sabor. Nakon ručka obilazili su i izloge po ulicama u užem gradskom središtu. Kasno popodne župnik je s njima i za njih služio sv. misu u samostanskoj kapelici. U subotu ujutro krenuli su autobusom u hrvatsko nacionalno marijansko svetište Mariju Bistricu. Nakon sat vremena vožnje i okrjepe u jednom bistrou, razgledali smo baziliku Majke Božje Bistričke kao i crkvu na otvorenom bl. Alojzija Stepinca. Obavili smo križni put penjući se na Bistričku kalvariju, a u silasku izmolili slavna otajstva krunice. Posjetili smo i samostan bosonogih karmelićanki i porazgovarali sa sestrom Karmen Kalođera koja je rodom iz grada Korčule. Oko 15 sati vratili smo se u Zagreb i malo odmorili. Oko 18 sati pohodili smo dominikanski samostan i župu bl. Augustina Kažotića na Pešćenici. Sudjelovali smo na večernjoj sv. misi, a brat Rosario Ćorak (rođak našeg Krešimira Ćorka) priredio je za sve nas vrlo ukusnu pizzu. Zajedničkoj večeri se pridružio i novoimenovani župnik fr. Nikola Noso. Zadnjeg dana boravka u Zagrebu fr. Mihael je u koncelebraciji s fr. Antom Kovačevićem i uz asistenciju gruških ministranata predvodio i propovijedao na nedjeljnoj misi u 11:30. Slijedio je zajednički objed s braćom dominikancima u samostanu, a potom pravac Maksimir. Prvi je svibnja, pa se puno svijeta slilo u ta zelena pluća grada. Uz različita događanja, priredbe, štandove dijelio se i besplatan sindikalni grah. Naravno da smo ga i mi probali. Kasno popodne vratili smo se u samostan i spakirali stvari, pozdravili s braćom dominikancima koji su nas ugostili, zahvalili im i krenuli autobusom prema aerodromu. Oko 22:15 sletjeli smo u zračnu luku u Ćilipima gdje su nas dočekali razdragani roditelji. Iako je u Dubrovniku ove dane padala jaka kiša, mi zahvaljujemo Bogu što smo ovaj trodnevni izlet proveli uglavnom bez padalina.